II VLASINSKA REGATA

Proteklog vikenda 10. i 11. avgusta održana je II po redu Vlasinska regata u organizaciji Turističke organizacije i opštine Surdulica i uz podršku NK Liman. Još jednom je Vlasina pokazala da je ne samo veliki prirodni resurs već i prelepa turistička destinacija. I ove godine regata je privukla mnoge učesnike iz cele Srbije, a interesovanje za ovaj događaj raste i van granica Srbije. Veliki broj kajakaških, rafting i veslačkih čamaca preplavilo je ovo predivno jezero u dva dana takmičenja i druženja na vodi.  Naš klub se još jednom pokazao kao važan učesnik svih događaja koji uključuju upotrebu vesala kao pogon koji je jedini dozvoljen i za koji se borimo već godinama unazad. Cilj akcije je naravno kao i prethodne godine ne samo borba protiv korišćenja motornih čamaca na jezeru već i promocija svih sportskih disciplina na vodi za koji je potrebna jedino snaga mišića i pogon na vesla. Posebnu pažnju i ove godine privukla su takmičenja u spretnosti na vodi gde su mnoge takmičarke i takmičari oprobali svoje sposobnosti i izdržljivost. Uz sportsko nadmetanje i malo zabave sve je proteklo u duhu fer pleja a pehari za pobednike u takmičenjima su bili samo mala nagrada za uloženi trud. I ove godine kao i prošle veliki prijatelj našeg kluba i prirode uopšte gospodin Jovan Memedović, koji je bio inicijator prve regate na Vlasini bio je i neposredni učesnik druge regate i pokazao svoje umeće u veslanju. Ovom prilikom zahvaljujemo se svim učesnicima i prijateljima koji su svojim dolaskom na Vlasinu uveličali svečarsku atmosferu i ovaj sportski događaj pretvorili u nešto o čemu će se pričati sve do sledeće godine do prvog vikenda u avgustu mesecu 2014. Dođite ponovo u što većem broju. U nastavku teksta možete pogledati šta su drugi pisali o nama i ovom događaju.

Video snimak ove netaknute prirode i predivnih predela pogledajte OVDE.

Turistička organizacija Surdulice

 

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial