VESLANJE

Veslačka sekcija nastala je iz entuzijazma članova kluba koji su bili u veslačkom sportu. Zahvaljujući prijateljima iz Austrije, Nemačke i Velike Britanije, koji su nam poklonili svoje stare čamce i vesla, možemo da se pohvalimo da naš klub raspolaže sa osam čamaca i svom opremom koja je potrebna da se ljubitelji ovog sporta bave rekreativnim veslanjem. Svake godine smo u prilici da ugostimo prijatelje iz Nemačke i Švajcarske na svojim spustovima niz našu najveću reku Dunav, gde se nalazi i naš klub. Ustupamo im na korišćenje svoje čamce ili im obezbeđujemo mesto za prihvat njihovih čamaca. Širom Ervope znaju za naše ime i poštuju naše gostoprimstvo koje svake godine ugošćava sve više prijatelja veslanja. Na raspolaganju su im pored naših čamaca i kombi prevoz kao i prevoz prikolicom koja je specijalno napravljena za transport ovakve vrste čamaca.

DSCF8231
Naši momci na takmičenju na ergometrima u Novom Sadu 2014.
DSCF8236
Predsednik kluba Boris Purjakov posmatra trku naših juniora u Novom Sadu
DSCF8234
Rowing team Liman, Miran Gojić nastupio je na takmičenju u Novom Sadu
DSCF8235
DSCF8237
DSCF8233
DSCF8232

NK Liman je primljen u Veslački savez Srbije kao punopravni član 2011. a od 2012. godine nastupa na državnim prvenstvima u takmičenju na veslačkim ergometrima u zimskom periodu, dok u letnjem periodu nastupa takođe i na Prvenstvu Srbije u disciplinama za koje trenutno raspolaže sa čamcima i to u skifu i u dvojcu bez kormilara, u Veslački savez Beograda naš klub je primljen 2015. zajedno sa VK Sava i Veslačkim klubom Beogradski Univerzitet.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial